آیاتا آموزش ها بازاریابی چرا باید همه سایت داشته باشند؟
چرا باید همه سایت داشته باشند؟

چرا باید سایت داشته باشیم؟

مردم اولین جایی که به دنبال شرکت شما میگردند، بر روی اینترنت است. شما با استفاده از یک سایت اینترنتی می توانید به راحتی محصولات خود را به بازدید کنندگان خود معرفی کنید، آنها را از آخرین تغییرات مطلع کنید، اطلاعات مورد نیاز آنها را در اختیارشان قرار دهید و یا حتی نظرات و پیشنهادات آنها را جمع آوری کنید. داشتن یک وب سایت به گسترش کسب و کار شما کمک زیادی خواهد کرد. اینترنت یک روش کارآمد برای افراد است و به مشتریان کمک می کند که قیمت ها را مقایسه کرده و در فروشگاه های آنلاین خرید انجام دهند.
با گسترش اینترنت، روز به روز به تعداد افرادی که از اینترنت به عنوان مرجعی برای انتخاب استفاده می کنند افزوده می شود . امروزه بیش از ۱ میلیارد نفر در دنیا از اینترنت استفاده می کنند . از این رقم نمی توان چشم پوشی کرد.
عدم حضور شما در صورت حضور سایر رقبا در این عرصه یعنی از دست دادن مشتریان.
بازدیدکنندگان وب سایتها معمولا بر اساس وب سایت شرکتها درباره آنها قضاوت میکنند. شرکتی که وب سایت فعال تر، زیباتر و قویتری داشته باشد مسلما شرکت معتبرتر و بزرگتری خواهد بود.
حتی می توان با ایجاد یک انجمن گفتگو در سایت به سایرین اجازه داد نظرات خود را اعلام کنند و به نظرات دیگران پاسخ دهند.

چرا سایت بهتر از بروشور تبلیغاتی است؟

یک سایت نقشی بیش از یک بروشور تبلیغاتی را برای شما بازی می‌کند.

هزینه طراحی سایت یک بار برای همیشه می باشد اما تبلیغات چاپی را بارها باید برایش هزینه پرداخت کنید.

وب سایت برای مشتریان ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته آماده ارائه خدمات می باشد.

سودمندی وب سایت آنقدر جذاب است که تعداد وب سایت ها از ۱۳۳ عدد در ژوئن سال ۱۹۹۳ به ۲۵۰۰ عدد در ژوئن سال ۱۹۹۴ و در ژوئن سال ۲۰۰۱ به ۲۸ میلیون وب سایت افزایش یافت. در دسامبر سال ۲۰۰۵ حدوداً ۶۹ میلیون وب سایت وجود داشت و این عدد با سرعت غیر قابل تصوری در سالهای بعد از ۲۰۰۵ رو به افزایش است. آنچه اتفاق افتاده این است که سازمان هایی که زمانی برای اطلاع رسانی درباره محصول خود به صورت چاپی و در حجم محدود حتی برای افراد معدودی از جامعه محلی دچار تردید ، درنگ و مشکل بودند ، اکنون اطلاعات مربوط به محصول خود را برای مشاهده کل جهان در وب سایت خود قرار میدهند و بدین ترتیب فروش خود را هم افزایش داده اند.

این روز ها جایی در دنیا نیست که افراد بتوانند بدون اینترنت روز خود را شب کنند. اگر هم چنین جایی وجود داشته باشد بدون شک آنجا جزو مناطق محروم بشمار می رود. در حال حاضر در کشور های جهان اول کمتر کسب و کاری را خواهید دید که تجارت آنلاین ( وبسایت ) ندارند. اما در ایران کمتر کسب و کاری را خواهید دید که وبسایت داشته باشد ???? به هر حال امروز قصد دارم به بررسی این مورد بپردازم که آیا وبسایت می تواند کسب و کار شما را بهبود بخشد یا آیا شما نیاز به وبسایت دارید؟ چرا باید سایت داشته باشیم ؟

چرا باید سایت داشته باشیم

بیایید در ابتدا یک تعریف کلی از وبسایت داشته باشیم. جدا از مباحث تخصصی وبسایت مثل یک منشی تلفنی ۲۴ ساعته برای شما نقش ایفا می کند که همه روزه ، همه ساعته و تا ابد برای شما کار می کند. این منشی می تواند پیغام های شما را به تمامی مشتریان برساند ، پیغام های مشتری را به شما برساند ، با مشتریان شما صحبت کند و آنها را مشاوره دهد ( همانطور که الان ما داریم شما را مشاوره می کنیم ) ، به پرسش های متداول مشتریان پاسخ دهد و در کل با مشتریان شما ارتباط بر قرار کند. این یک تعریف ساده و ابتدایی از سایت بوده و کمترین کارهایی هست که یک سایت می تواند برای شما انجام دهد. علاوه بر اینها خیلی کارهای دیگر از قبیل نمایش فیلم ، پخش صدا ، مشاهده مقالات و قرار داد های شما و … را برای مشتری فراهم می سازد.

دلایل اصلی داشتن یک وب سایت

۲۴ ساعته بودن در ۷ روز هفته و ۳۶۵ روز سال:

مشتریان شما می توانند در هر زمان و هر مکانی با شما در ارتباط باشند. حتی زمانی که شما خواب هستید و یا در مسافرت هستید وبسایت شما آماده ارائه خدمات به مشتریان شما خواهد بود.

مادامالعمر بودن:

یک وبسایت اگر پشتیبانی خوبی داشته باشد و انتخاب شرکت طراحی سایت خود را درست انجام داده باشید می تواند به شما یک عمر خدمت کند. یک کارمند مادامالعمر ، ارزان و همیشگی

هزینه نگهداری پایین:

شاید برای شروع کار کمی هزینه پرداخت کنید که پرداخت این هزینه هم بستگی به شرکت طراحی سایت دارد اما بعد از طراحی سایت فقط کافیست سالانه مبلغی برای نگهداری فایل ها و تمدید دامنه سایت پرداخت کنید که بسته به فعالیت شما بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان در سال هزینه بر خواهد بود.

تعلیم مشتریان:

شاید شما بعد از ارائه محصول یا خدمات نحوه کار با یک محصول را باید به مشتریان آموزش دهید. ۳دو راه وجود دارد:

۱: می توانید کنار هر محصول یک کاتالوگ راحی کنید که کمی هزینه بر هست

۲: می توانید به هر مشتری بصورت تلفنی آموزش دهید که وقت شما را خواهد گرفت.

۳: می توانید یک سایت راه اندازی کنید و آموزش های متنی و ویدیویی کار با آن محصول را در سایتتان قرار دهید.

با روش سوم که بهترین روش موجود در دنیای امروز است می توانید تماس های چند ساعته مشتریان را به تماس های یک دقیقه ای تبدیل کرده و وقت با ارزش خود را صرف آموزش چند باره نکنید.

تبلیغات بیشتر ( online marketing )

شما با وبسایتتان می توانید تبلیغات بیشتری داشته باشید و برند ، محصول و خدمات خود را معرفی کنید. بازاریابی آنلاین یا online marketing این روزها باعث رشد اکثر کسب و کار ها شده و در آمد خوبی را برای کسب و کارهایی که سایت اینترنتی دارند. شما می توانید با راه اندازی بخش مقالات سایتتان ، مشتریان جدیدی را با محصولات و خدمات خود آشنا سازید.

با این توضیحات حتما شما هم قصد دارید همین حالا یک کارمند و همیشگی (وب سایتی که با دیدن وب سایت پی به قدرتمند بودن کارتان ببرند) داشته باشید.
برای سفارش طراحی سایت خود با ما در تماس باشید.

نویسنده : امید حاجی لو

امید حاجی لو دانشجو رشته نرم افزار وی فعالیت حرفه ای خود را از سال 1390 با طراحی و برنامه نویس شروع کرد، هم اکنون تخصص او طراحی و توسعه وب است.